Ahoooj!

Další jihočeský článek nemůže být odnikud jinud, než z Českého Krumlova!

Český Krumlov je považován za jedno z nejkrásnějších měst Česka a právě proto je to i destinace, kam míři všichni turisté hned po Praze. A já se vůbec nedivím. Je to opravdu pěkná podívaná, mnohdy možná i hezčí, než v Praze. Město je právem zapsáno do UNESCA.

My jsme se s mamkou vyrazily na jedno odpoledne, ale byly jsme tu už po několikáté. Pokud pojedete poprvé, rozhodně to chce snad i celý den a hlavně pohodlné boty na spoustu kilometrů.

Co vidět v Českém Krumlově?

Určitě se zajděte podívat na zámek a zámecké nádvoří. Vzhledem k tomu, že je to nejvyšší bod města, tak je odtamtud nepřekonatelný výhled na stovky červených střech a klikatou Vltavu. Na hradě dodnes chovají medvědy a když zrovna nebude pršet (jako nám), tak je i uvidíte se válet venku v zámeckém příkopu před vstupem.

Na náměstí Svornosti zase můžete obdivovat zdobná čela domů a nebo morový sloup s kašnou.

Co ale je nejkrásnější jsou malé uličky. Zapomenout na mapu města a jen tak se toulat mi přijde jako nejlepší nápad. Ta arcitektura je vážně kouzelná. Západ slunce je nejlepší pozorovat z vyhlídky kousek od divadla, hned vedle muzea. Tuším, že se jmenuje Seminární Zahrada.

Jediné z čeho jsem byla trochu zklamaná byl fakt, že většina restaurací je turisticky založená, takže dobré místní jídlo za rozumné peníze je zatraceně těžké najít. Tím pádem ani nemám tip, kde se dá najíst, protože jsme nic takového po cestě bohužel nepotkaly.

E.