Objevování Česka – šílený trénink na závod v Krkonoších

Článek vznikl ve spolupráci s Cosmos Active

Ahooooj!

Čas se mi krátí a na největší závod v mým životě odjíždím už za necelých šest týdnů. Proto každou příležitost věnuju tomu, abych byla někde venku a trénovala doslova „jako o závod“. Tentokrát jsem našla dva volné dny, takže jsem s částí týmu vyrazila do Krkonoš. V plánu byla moje noční můra – kolo, a druhý den potom navigovaní v hustém lese a šílené tempo chůze. Oba dva dny nepřetržitě pršelo, což nám dost podmínky (a hlavně náladu) ztěžovalo.

S kolem pořád dost bojuju, protože jsem nikdy cyklistice nevěnovala takovou pozornost. Ujeli jsme „jen“ 40 km, ale převýšení jsme nabrali kolem 2700 metrů nahoru i dolu. Původně jsme si fandili na 100 km, ale to se s takovýmhle převýšením vážně nedá. Na co si ale nemůžu absolutně zvyknout, jsou SPD boty. Vysekala jsem se snad už desetkrát, takže jsem si z tohodle tréninku odnesla pořádný pohmožděniny a modřiny.

Musím říct, že se mi docela hodila spolupráce s Cosmos Active. Ti mi poslali na testování pár dní před tímhle tréninkem tejpy, chladivé gely a polštářky a naopak hřejivé krémy. No prostě celou lékárničku, hihi:) Použila jsem z toho zatím tejpy, protože mě od poslední zlomeniny trápí kotník na špatném terénu a při přetížení. Nemůžu posoudit, jestli to, že kotník vydržel i tohle šílené tempo bylo tejpama, nebo že jsem prostě byla opatrná. Tak jako tak, výsledek je stejný:) No a na tu obrovskou pohmožděninu, co mám na stehně kvůli pádu z kola, jsem použila jejich chladivý gel.

Druhý člen týmu má po operaci kolenní vazy, takže tomu jsem zas ošetřovala koleno zalité vodou jednorázovým polštářkem, ke kterému ani nepotřebujete mrazák – jen v něm praskne balónek s tekutinou a chemická reakce zajistí ledovou teplotu.

Další trénink mě čeká už ve středu, tak mi držte palce, ať to nedopadne úrazem!:)

E.