Reiteralmhütte sunset

„Pojď, pojedeme do Alp a budem pracovat odtamtud.“ – Nejhorší nápad na světě. Přítel by to možná i zvládnul, ale většinu času jsem ho tahala po výletech. A to jsem vybrala destinaci, kterou mám projetou a prochozenou křížem krážem. A ani tak jsem to nevydržela. Možná proto, že pod Dachsteinem přítel nikdy nebyl, takže jsem měla strašnou potřebu mu všechny top spoty ukázat i přesto, že ho to vůbec nezajímalo.

Pokud chcete totálně vyčerpávajícího průvodce, tak mrkněte do mého článku o regionu Dachstein. Pokud vás spíš zajímá, co jsme celé 3 dny vyráběli, tak čtěte dál 🙂

Spali jsme v kouzelném hotelu Falkensteiner Schladming, odkud jsme to měli blízko na všechny strany. Nejblíž jsme to ale měli k bazénu, kde jsme jedno dopoledne pracovali.

Odpoledne jsme vyrazili na můj oblíbený Reiteralm, odkud je vždycky naprosto famózní západ slunce – no posuďte sami. Dá se tam dojet autem, ale přes den musíte zaplatit fee za vjezd na soukromou silnici. K večeru už ale nikdo poplatek nevybírá, takže projedete zdarma.

Reiteralmhütte sunset

Další odpoledne jsme se vydali na vedlejší kopec se jménem Planai, kam jsme to stihli zase na západ. Prošli jsme celou Panorama weg, která měří asi 3 km. Po cestě jsme potkali i dva archikousky! Až budeme vydávat rakouskou verzi appky Placehunter, rozhodně tyhle dvě stavby zahrneme 🙂

Po cestě domů jsme ještě zamířili na Loser-Panoramastrasse. Na tuhle silnici se také platí poplatek, protože je soukromá. Na konci silnice najdete velké parkoviště s dobrou restaurací (a ještě lepším wienerschnitzelem! :D) a vede odtud obrovské množství turistických tras. My jsme neměli moc času, tak jsme se jen vyběhli podívat na jezero Augstsee, na jehož břehu stojí hora, která je neuvěřitelně podobná Kirkjafoss na Islandu (kdo nebyl, vygooglete si to! je to úplná kopie!).

Poslední zastávkou bylo jezero Almsee, u kterého jsme taky moc dlouho nepobyli, protože jsme nechtěli do Prahy přijet ve 2 ráno.

E.