Článek vznikl ve spolupráci s Hoppy Go //

O víkendu jsme vyrazili na další parádní výlet. Tentokrát naše kroky vedly na jih od Prahy k městu Sedlčany, kde jsme měli vyhlídnuté dvě místa. Modlitebnu v Sedlčanech a uměleckou instalaci Public Jukebox.

Modlitebna v Sedlčanech

Duchovní stavbu, připomínající svým tvarem krystal, mají na svědomí architekti z českobudějovického studia A8000. Modlitebna patří protestantům, ale funguje i jako společenské centrum. Dovnitř jsme se bohužel nedostali, ale z fotek vypadá interiér naprosto unikátně.

Public Jukebox

Pod názvem Public Jukebox najdete přesně to, co jste si představovali. Veřejný jukebox, který vám zahraje oblíbenou písničku – na první dobrou asi nic netradičního. Co je ale zajímavé je jeho umístění. Stojí totiž uprostřed luk a lesů nedaleko vesnice Hrachov. Jeho autorem je sochař Krištof Kintera.

A co ta Tesla?

Auta nás baví, to už asi není potřeba zmiňovat. Doma nám sice parkuje nové Volvo V90 Cross Country, ale už když jsme ho pořizovali, tak jsme už tehdy přemýšleli nad elektrem. Nakonec zvítězil argument, že bychom ho neměli kde nabíjet, protože bydlíme v bytě ve 4.patře v centru Prahy a v práci nabíječka taky není. Nicméně ta myšlenka nás rozhodně nepustila a nějaké elektro jsme si před koupí chtěli vyzkoušet. A když už elektro, tak Teslu. A když už Teslu, tak model 3.

Nejjednodušší způsob, jak si vlastně jakékoliv auto vyzkoušet, je přes platformu HoppyGo. Tahle geniální platforma propojuje majitele aut a lidi, kteří potřebují (ať už z jakéhokoliv důvodu a na jakkoliv dlouhou dobu) půjčit auto. Já už od nich měla dohromady půjčené tři – obytnou dodávku, kabriolet a právě Teslu a pokaždé byla moje zkušenost perfektní. Majitelé o svých autech vědí všechno, takže se s nimi při vrácení vždycky zakecám. Když jsme si minule půjčovali Porsche 911, klábosili jsme po vrácení s majitelem asi dvě hodiny.

Na Tesle jsme náležitě vyzkoušeli zrychlení (bezpečně!), které nás úplně dostalo. Je taky tichoučká a dojezd měla parádní – ujeli jsme asi 230 km a spotřebovali na to 40 % baterie. No, suma sumárum, musím říct, že mě Tesla docela přesvědčila a pokud si budeme kupovat elektro auto, Tesla bude stoprocentně v užším výběru.

Co vy? Máte nějakou zkušenost s elektro autem? 🙂

E.