Co sním za den?

Ahoooooj!

Slíbila jsem článek o mém jídle, tak tady je! 🙂

Musím se přiznat, že žádnou speciální dietu nedržím. Jen se snažím jíst zdavě a dostatečně. Každý den jím úplně něco jiného, ale jídla jsem nafotila během jediného dne, který jsem celý trávila doma, takže si můžete udělat obrázek hlavně o kvantitě a surovinách.

Dopoledne se snažím tělo víc zásobovat sacharidy a odpoledne jich už v mé stravě ubývá.

Snídaně

… je základ dne, ale…. Pokud jdu ráno cvičit, tak NIKDY nesnídám. V článku o mém aktuálním tréninkovém plánu jsem psala, že kardio je nejlepší ráno a na lačno, takže pokud vím, že ten den mám kardio den, tak ráno snídani přeskočím a začínám až dopolední svačinou, nebo občas i rovnou obědem. Ale vzhledem k tomu, že se mi angličáky dělají se třemi vajíčky v břiše dost špatně, rozhodla jsem se nesnídat v žádný RANNÍ tréninkový den a nahradit snídani BCAA, abych nespalovala při tréninku svaly.
Když cvičit nejdu vůbec, nebo až odpoledne, tak si podle chuti dávám vajíčka nebo i sladkou snídani ve formě ovesných vloček s bílým jogurtem a proteinem (neplést s müsli!!). Energie získaná ze snídaně tvoří cca 350 kcal.

Dopolední svačina 

… by zpravidla měla mít o něco více sacharidů, než ta odpolední. Já většinou kolem jedenácté umírám hlady, takže spíš než „dopolední svačina“ a „oběd“ by se tahle jídla měla jmenovat „první oběd“ a „druhý oběd“. V den, kdy cvičím ráno, tímhle jídlem začínám.

Samozřejmě porce prvního oběda je poloviční od porce druhého oběda, takže se jedná o cca 200-300 kcal. Já jsem si udělala pár udon nudlí s flank steakem, sezamem a trochou barbecue omáčky.

Oběd

Za mě jednoznačně největší jídlo, které ten den mám. Obědvám až kolem druhé. Tady je třeba tělo zásobit dostatečným množstvím sacharidů, aby odpoledne nekolabovalo z nedostatku energie. Jako zdroj sacharidů jsem si oblíbila basmati rýži, kterou bych mohla jíst od rána do večera suchou. Úplně jí totiž miluju.

Tentokrát jsem vytvořila buddha bowl s kuřecím masem, rýží, avokádem, rajčaty, mrkví, polníčkem a mozzarelou. Omáčka je smíchaná z tvarohu, tzaziki koření a trochy vody na zředění. Kaloricky se pohybujeme na nějakých 500 kcal.

Odpolední svačina

Já jsem doma vytvořila dýňovou polévku s pár kapkami smetany, olivového oleje a dýňovými semínky. Nic jiného můj recept neobsahuje:)) Odpoledne svačím kolem páté a odpolední svačina u mě tvoří cca 200 kcal.

Večeře

Večeřím kolem osmé a ani k večeři se většinou neochudím.

Tentokrát jsem vytvořila další buddha bowl s mořskými plody, hrstkou rýže, vařenou brokolicí a mrkví a kukuřicí. Kalorie získané z takového jídla se pohybují kolem 400-500 kcal.

Večerní svačina

Chodím spát mezi 1 a 2 ranní (ale o to později většinou vstávám), takže mě večer logicky honí mlsná a vypravuju se na pravidelnou návštěvu ledničky v domnění, že tam najdu třeba cheesecake. Za poslední měsíc jsem ho tam nenašla ani jednou, takže se musím spokojit se zeleninou a hummusem, která není kaloricky nijak náročná (cca 100 kcal) a zaměstná metabolismus na dalších pár hodin.

Tahle svačina se koná kolem desáté/jedenácté a je to moje poslední jídlo.

Ještě do celého dne musím započítat pár kafíček. Bohužel jsem si ještě pořád nezvykla na černou kávu, takže piju cappuccino (100 kcal).

Dohromady jsem na nějakých 2000 kcal. Bazální metabolismus se mi pohybuje kolem 1200 kcal a když při tréninku spálím nějakých 1000 kcal, jsem na -200 kcal, což je hubnutí ideální.

Bohužel ne každý má stejný režim jako já, takže každému vyhovuje něco jiného, ale tenhle článek berte jednak jako inspiraci na jídla a druhak jako ponaučení, že hladovka není ta správná cesta.

E.