Proč je móda důležitá?

Ahoooj!

Napadlo mě napsat článek o tom, proč si myslím, že móda je v dnešní době důležitá. Spousta lidí si totiž myslí, že móda je povrchní a je to jen přetvářka. Představte si, že máte vedle sebe dvě dvojčata, která vypadají úplně totožně. Mají stejné vzdělání, stejné myšlenky, stejné tělo, stejnou osobnost. Jedna bude mít na sobě něco, co jí sluší a vypadá skvěle. Druhá bude mít nepadnoucí oblečení. Které vás zaujme jako první?

Podle mě je móda vyjádření sebe sama. Odráží vaši osobnost. Vypovídá o tom, jak moc vám záleží na tom, abyste působili dobře nejen na okolí, ale i na sebe samu. Já osobně se cítím strašně, když vím, že vypadám jak blázen.

Povím vám jednu příhodu. Jednou jsem jela z hor. Měla jsem na sobě pohorky, šusťáky a péřovou bundu. Jela jsem metrem. A přistoupila slečna v krásném kabátu, kabelkou přes ruku a s perfektním make-upem. A postavila se přimo vedle mě. Připadala jsem si tak méněcenně vedle ní a tak strašně jsem se těšila, až si taky vezmu kabát a košili. Možná to takhle mám jenom já, protože jsem módou posedlá a necítím se dobře, když vypadám jako vidlák, ale rozhodně to vypovídá o tom, že ta slečna věděla, co dělá, byla silná, sebevědomá, krásná, úspěšná a dokonalá. Zatímco já jsem byla křupan, který právě přijel v šusťákách z hor a nikdo by si o mě neopřel ani kolo.

Ať chcete, nebo nechcete, oblečení dělá divy. Ale pokud vás móda opravdu nezajímá, rozhodně nemá smysl se do toho nutit. Protože jakmile máte na sobě něco, v čem se necítíte dobře, je to poznat.

Napadá mě další zajímavá historka. V tomhle outfitu jsem natáčela Minutu Módy. Kdo tenhle pořad nezná, jde o to, že oslovuju lidi na ulici a natáčím jejich outfity, které následně komentuju. Většinou lidi s natočením souhlasí a přibližně každý pátý odmítne. Když jsem měla na sobě tenhle outfit, stáli jsme s kameramanem na Příkopech 5 hodin a oslovila jsem asi 20 lidí. Z toho 18 odmítlo. Náhoda? Nemyslím si. Martin mi řekl: „no, tak se nediv, vždyť vypadáš, jako kdybys jim chtěla ukrást peněženku.“
A co z toho vyplývá? Že to, co máte na sobě opravdu ovlivňuje to, co si o vás ostatní lidi myslí.

Dám vám další příklad. Sedíte ve škole na přednášce ekonomie. Přijde týpek v ošoupaných, deset let starých džínech, tričku s nápisem a špinavých teniskách a batohem na zádech. Nevím, jak vy, ale první, na co pomyslím je: „Tenhle tady chce přednášet o ekonomii?!“ A pravděpodobně bych si otevřela laptop a šla psát článek na blog. Další týden přijde jiný přednášející. Ten má na sobě skvěle padnoucí oblek a v ruce koženou brašnu. Z takového člověka bych měla rozhodně větší respekt a měl by o dost větší pravděpodobnost, že bych ho celou hodinu poslouchala. Co z toho vyplývá? Že oblečení odráží vaši osobnost. A vracím se k prvnímu odstavci tohoto článku.

Všechno to dává perfektní smysl a zapadá to do sebe. Nebo ne?

A mimochodem, když už jsme u toho oblečení, přijďte se na mě podívat v neděli mezi 13:00 a 17:00 do Palladia, dělám tam takovou stylistku a chodím s holkama po obchodech a radím jím, co na sebe, jak co zkombinovat a co se bude na jaře nosit!:)

WEARING: 

Jacket – Zara
Pants – Zara
T-shirt – Zara
Headband – New Yorker
Shoes – Adidas 
Hanbag – Zara